Vinný lístek

Rozlévaná vína 1,5 dl

Müller Thurgau – 79,-
České zemské víno, suché, Roudnice nad Labem, Vinařství Lobkowic

Chardonnay – 79,-
Suché, Vin de Pays d´Oc, Pech Notre Dame

Cotes de Gascogne, Domaine Haut Marine – 79,-
suché

Zweigeltrebe rosé – 79,-
Pozdní sběr, polosuché, Mikulovsko, Vinařství Kovac

Modrý Portugal – 79,-
České zemské víno, suché, Roudnice nad Labem, Vinařství Lobkowic

Cabernet Sauvignon – 79,-
Vin de Pays d´Oc, Pech Notre Dame

Prosecco Mionetto – 89,-
Šumivé víno, suché, DOC Treviso

Šumivá vína

Adrien Romet, Blanc de Blancs, Brut Méthode Traditionnelle – 280,-
Sekt s jemnou a decentní minerální vůní s tóny fialek, mandlí a máslových sušenek.

Crémant de Bourgogne brut, Paul Chollet – 670,-
Souhra chutí bobulového zahradního ovoce a citrusů skvělě spojených s jemnou mineralitou, která z nej dělá jeden z nejlepších Crémantů v Burgundsku.

Crémant de Bourgogne rosé, Paul Chollet – 690,-
Čistá a otevřená vůně jahod, malin, červeného rybízu otevírá vaše vnímání a připraví vás na chuť, která doplňuje ovocitost vůně ještě o příjemnou mineralitu získanou z různých vinic s vápenitým podložím, které je pro Pinot Noir to nejvhodnější.

Prosecco Mionetto, DOC Treviso – Brut – 445,-
Šumivé víno s vynikající svěžestí, jemným dlouhotrvajícím perlením a svěží chutí s tóny jablka a citrusů.

Moravská bílá vína

Rulandské šedé, pozdní sběr – suché, Slovácko, Vinařství Beneš – 538,-
Typická pestrá ovocitost broskve, pomerančě, hrušky, doplněná lehce i o tón včelího vosku a badiánu. Příjemné a hebké víno.

Ryzlink rýnský, pozdní sběr – suché, Slovácko, Vinařství Beneš – 538,-
Víno zelenožluté barvy s jemnou ovocitou vůní a typickým aroma lipového medu a sušených meruněk. Na patře živé, pružné, s výraznou kyselinkou a minerální dochutí.

Ryzlink vlašský – Hermes, pozdní sběr – suché, Mikulovsko, Vinařství Gala – 678,-
Víno je nádherně křehké a svěží. Ve vůni a chuti jsou patrné herbální a ovocné tóny, doplněné lehkým dotykem vanilky, meduňky, lipového květu a citrusů. Zraje několik měsíců v dubových a akátových sudech.

Chardonnay – Hermes, pozdní sběr – suché, Mikulovsko, Vinařství Gala – 678,-
Víno je nádherně hebké a minerální s jemnými tóny citrusů, vanilky a tropického ovoce s osvěžující kyselinkou.

Sauvignon – Hermes, pozdní sběr – suché, Mikulovsko, Vinařství Gala – 678,-
Jiskrné víno světle žluté barvy s velmi dobrou viskozitou. Svěží vůně s nádechem citrusů, grepefruitu a angreštu. Šťavnatá plnější chuť s typickým minerálním podtónem. Delší jemně kořenitý závěr.

Ryzlink rýnský, zemské víno, pozdní sběr – suché, Velkopavlovicko, Vinařství Gurdau – 569,-
Vinice se nacházejí v Kurdějově, jehož německé synonymum zní Gurdau. Půdní složení vinic tvoří převážně vápenité spraše, které vínu dodávají minerálnost. Svěží vůně a chuť je cítit tóny lipového květu, angreštu, meruňky a jablka Granny Smith.

České bílé víno

Müller Thurgau, české zemské víno – suché, Roudnice nad Labem, Vinařství Lobkowicz – 395,-
Lehké a svěží víno. Elegantní kyselinka, květinové a citrusové tóny ve vůni, nádech tradiční odrůdy slivoně špendlíku v chuti, jemná minerální hořčinka v dozvuku, to vše tvoří typickou Müllerku.

Francouzská bílá vína

Chardonnay, Vin de Pays d´Oc, Pech Notre Dame – suché – 395,-
Charakteristické víno z jihozápadu Francie. Vinice se nachází u Limoux a leží na kamenitých půdách na úpatí Pyrinejí a zároveň jsou vzdáleny necelých 50 km od Středozemního moře. Jižní typ středně plného Chardonnay se zlatavou barvou, svěží ovocnou vůní a chuti plnou zralého tropického ovoce. Toto víno je plné jihofrancouzského slunce se střední kyselinkou.

Cotes de Gascogne, Domaine Haut Marine – 395,-
Vinice na kterých se pěstují odrůdy Colombard a Ugni blanc se nacházejí v Gaskoňsku, necelých 100 km od Atlantického oceánu.Réva vyrůstá na mělkých kaminetých půdách. Víno je jemné s aroma bílých květin a lehkých citrusových tónů, velmi příjemné a osvěžující díky nižšímu alkoholu. Výborné k čerstvým zeleninovým salátům a rybám.

Château du Barail blanc, AOC Bordeaux – 496,-
Toto příjemné lehké a vyvážené Bordeaux těží ze svěžesti Sauvignonu a mocnosti Sémillonu. Vůně i chuť je svěží s tóny broskví, bílého rybízu a jablka Golden Delicius. Skvělé k salátům a pikantním specialitám.

Château Martinon, AOC Entre deux Mers, Bordeaux – 545,-
30 % Sauvignon, 60 % Sémillon, 10 % de Muscadelle. Sauvignon dává tomuto vínu bohatou vůni a šťavnatou chuť, Sémillon potom víno umocní a Muscadelle mu dodá svým medovým charakterem jemnou líbeznou a delikátní chuť. Velmi minerální, svěží a ovocné víno. Nejlépe vynikne mladé a v kombinaci s mořskými rybami, saláty a kozím sýrem.

Chablis AOC, Domaine Billaud Simon, Bourgogne – 849,-
Domaine s historií od roku 1815 patří dnes rozhodně mezi špičku v Chablis. Vína jsou klasického stylu s přirozenou mineralitou díky vápenitým jílům. Fermentovaná v nerezových tancích, tudíž žádné moderní přebarikované víno. V chuti a vůni se objevují tóny broskve, citrónové kůry, jemného bílého pečiva a mandlí. Skvěle je k salátům, rybám ale i ke steakům z hovězí svíčkové či k tatarskému bifteku.

Sancerre blanc, Tinel Blondelet – 768,-
Stylově čistý a křehký Sauvignon s tóny černého rybízu, bezu s neuvěřitelnou svěžestí a nádhernou mineralitou. V podloží je vápenec a pazourek, což je pro Sauvignon ideální kombinace.

Touraine Sauvignon 32 rangs, Domaine des Corbilliéres – 545,-
Skvostný Sauvignon blanc z malého rodinného vinařství ve francouzské vinařské oblasti Touraine. Vinice leží na jílovito–štěrkových půdách s obsahem vápna. Pro podporu aroma zraje jeden měsíc při 16°C a dále ještě 4 měsíce na vinných kalech. Vůně i chuť jsou nádherné svěží s tóny černého rybízu, angreštu a meduňky s jemnou minerální dochutí.

Moravská růžová vína

Merlot rosé, pozdní sběr, Znojemsko, Vinařství Hort – 526,-
Hedvábné rosé s vůní a chutí zralých lesních jahod, malin a třešní s jemným svěžím závěrem. Skvělé růžové víno pro letní odpoledne.

Zweigeltrebe rosé, pozdní sběr – polosuché, Mikulovsko, Vinařství Kovacs – 395,-
Barva vína je středně intenzivní s jemnými růžovými odlesky a tóny červeného rybízu. Plná vůně nám nabízí zralé maliny, šťávu kompotovaných třešní a jemné aroma sladké vanilky. Chuť je lahodná, extraktivní, jemně nasládlá. Tóny červeného grepu se prolínají s kapkami višňové šťávy a svěží kyselinkou červeného rybízu.

Francouzská růžová vína

Bleu de Mer rosé 2014, Bernard Magrez, Languedoc – 545,-
Jihofrancouzský šarm a elegance v jednom. Odrůda Cinsault dává vínu ovocnost sušených brusinek a třešní s jemným dotykem slanosti, který je typický pro vína, která vyrůstají na vápenato – jílovitých půdách v blízkosti Středozemního moře.

Moravská červená vína

Pinot Noir – víno s přívlastkem výběr z hroznů – suché, Slovácko, Vinařství Beneš – 599,-
Plná vůně zahradního ovoce doplněná aromatickou stopou zrání na francouzských sudech typu Barrique. V chuti dominují zralé višně a červený rybíz. V podloží jsou promíchány písčité, hlinité a jílovité půdy, což vínům výsledně dává šťavnatost a jemnou mineralitu.

Merlot – víno s přívlastkem výběr z hroznů – suché, Mikulovsko, Vinařství Gala – 678,-
Sytá vůně i chuť lesního ovoce a čokolády díky zralému Merlotu, v doprovodu s lehkým tónem dřeva, získaného zráním na francouzských dubových sudech. Svěžest vínu dodává Frankovka, která vyvažuje plnost svým šťavnatým charakterem.

Francouzská červená vína

Cabernet Sauvignon, Vin de Pays d´Oc, Pech Notre Dame – 395,-
Pech Notre Dame znamená v místním dialektu kopec s kostelem. Vinice pro Cabernet Sauvignon leží na štěrkovo – vápencovém podloží a klima je zde horké a suché. Víno má typický ovocno–kořenitý výraz s temperamentem jihu. V chuti dominuje černý rybíz a ostružiny s lehkým nádechem bílého pepře.

Château du Barail rouge, Bordeaux AOC – 496,-
Víno středního těla, kořenité chuti se stopami červeného ovoce. Skvělé ke grilovaným steakům z hovězího, vepřového či jehněčího masa a též k masům pečeným.

Neipperg Collection rouge, Bordeaux – 569,-
Zkušení enologové Chateau Canon la Gaffeliere patřící hraběti Neippergovi stvořili víno moderního stylu ze dvou nejznámějších odrůd Bordeaux. Měkká sametová ovocitost Merlotu s jemnými nuancemi čokolády se příjemně spojuje s tóny černého rybízu a borůvek patřící Cabernetu Sauvignon.Výborné k hovězím masům.

Château Peyreau, Saint Emilion Grand Cru – 895,-
Ve víně se krásně snoubí šarm a zároveň elegantní zakulacenost. Ucítíme v něm švestky, ostružiny, avšak také hlubší železité tóny a nádech pečeného hovězího masa. Tím by se také mohlo dobře hodit k hovězímu filletu doplněného grilovanou zeleninou.

Bourgogne Rouge, Domaine Rossignol Trapet – 854,-
Hrozny pro výrobu tohoto vína pocházejí ze dvou parcel – 17 arů v malé vesničce Couchey a 77 arů v Gevrey-Chambertin. Tyto hluboké studené hlinité půdy s podílem vápence dávají krásná pěkně stavěná vína. Chuť červeného zahradního přechází do kořenitých tónů, víno se proto perfektně hodí k pečeným a grilovaným masům ať ze zvěřiny, hovězího či drůbeže.

Côtes du Rhône „La Dame Rouse“, Domaine de la Mordorée – 585,-
Domaine de la Mordorée je jednou z nejprestižnějších domaine v jižní části Rhôny Víno je typické pro tuto jižní oblast a proto se v něm snoubí chuť černé třešně, ostružiny, švestky s jemným nádechem koření (badián, bobkový list, černý pepř, rozmarýn). Víno vyzrává na dubových sudech, ne však nových, takže si zachovává svěží příjemný ovocně hřejivý charakter.

Ročníky vín dle aktuální nabídky.

Denní nabídka

Menu na dnešní den připravujeme.

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek
10:00 — 00:00

Pátek
10:00 — 01:00

Sobota
11:00 — 01:00

Neděle
11:00 — 23:00

Přijímáme všechny typy potravinových poukázek.